Program "Czysta Chata" to duża przygoda z telewizją oraz ogromne wyzwanie logistyczne w zakresie sprzątania. Teraz wiemy jak sprząta się w telewizji "od kuchni", jak również mamy doświadczenie w organizacji dużych przedsięwzięć w zakresie sprzątania.

logo fremantle media logo tv4

Sprzątaliśmy mieszkania bohaterów pierwszej edycji programu "Czysta Chata"!

HOJO Clean brało udział w produkcji 8 odcinków reality show TV4 "Czysta Chata" dbając o zaplecze operacyjne w zakresie usług sprzątania realizowanych w mieszkaniach bohaterów. Sprzątanie mieszkań, jak również na planie programu telewizyjnego nie jest nam obce!

referencje fremantlemedia

Nowa pozycja na antenie telewizyjnej Czwórki - „Czysta Chata” to program o sprzątaniu. Ale nie o takim zwykłym, codziennym. To program o sprzątaniu ekstremalnym, w którym zmierzymy się z prawdopodobnie najbardziej zagraconymi i zabrudzonymi domami w Polsce. Zajrzymy w ich najbrudniejsze zakątki, spotkamy się z ich właścicielami i dowiemy się, jak to się stało, że doprowadzili swoje najbliższe otoczenie do takiego stanu. A w dodatku nie tylko wyczyścimy je na błysk, ale i pokażemy jak ten stan utrzymać.

Bohaterami „Czystej Chaty” będą zarówno ludzie, których obowiązki zawodowe nie pozostawiają zbyt wiele wolnego czasu na zajmowanie się domem, ale i tacy, którzy mają bardzo liczne zainteresowania, całkowicie pochłaniające ich czas i energię, przez co na tak prozaiczne sprawy jak sprzątanie brak im już chęci. Znajdą się też i tacy, którzy mają problemy z rozstawaniem się z różnymi przedmiotami, nawet jeśli w ogóle nie są one używane i ostatecznie zbierają tylko kurz. Odwiedzimy także domy, w których wszyscy domownicy brudzą, a sprzątanie zostawiają jednej osobie – najczęściej pani domu, której od nadmiaru obowiązków po prostu opadają ręce.

Prowadzące - Sylwia Koczwara i Basia Danek - wnikliwie przeanalizują problemy naszych bohaterów, podpowiedzą im dobre rozwiązania i wskażą, gdzie czają się groźne bakterie czy insekty, które zagrażają nie tylko zdrowiu, ale i życiu domowników. Uzbrojone w eleganckie rękawiczki i godne zaufania materiały czyszczące z furią zabiorą się za usuwanie brudu, kurzu i tłuszczu Jednak nie zrobią tego same. Nasi bohaterowie będą musieli zakasać rękawy i wraz z Sylwią i Basią paść na kolana, by wyszorować swoje domy do nieskazitelnej czystości.

Niejednokrotnie nasze prowadzące będą musiały zawalczyć z długoletnimi złymi nawykami i fałszywymi przekonaniami. Będą pomagać bohaterom pozbyć się nie używanych rzeczy, trzymanych w nadziei, że „kiedyś na pewno się przydadzą”, które tymczasem zbierają już tylko kurz i stają się siedliskiem bakterii. Pokażą, co dzieje się w niewłaściwie utrzymywanych zmywarkach i lodówkach i zademonstrują, jak należy je czyścić.

Przy okazji Sylwia i Basia nauczą naszych bałaganiarzy kilku sztuczek które pozwolą im robić porządki prosto, tanio i ekologicznie. Bo najważniejszym celem programu jest pokazanie bohaterom i widzom, jak bezstresowo sprzątać.

Na zakończenie programu, kiedy wszystko będzie już lśniło, Sylwia i Basia poradzą naszym bohaterom jak dbać o swoją Czystą Chatę.

Dodatkowym elementem programu „Czysta Chata” będą porady e-babci czyli prawdziwej, nowoczesnej i uroczej babci XXI wieku. W tej roli wystąpi prawdziwa babcia, która ma pięciu wnuków. Jak wszystkie babcie, nasza e-babcia jest osobą, do której można przyjść z każdą sprawą i poprosić o radę. Nie ma dla niej pytań niemądrych, ani takich, na które nie da się znaleźć odpowiedzi. Przekaże widzom swoje życiowe doświadczenia w sposób dowcipny i bardzo przystępny.

„Czysta Chata” to program oparty na brytyjskim formacie „How Clean Is Your House”, który swoją premierę miał na antenie popularnego Channel 4. Lokalne wersje programu powstały również w USA, Holandii, Niemczech, Belgii, Finlandii, Włoszech, Chorwacji, Francji, Grecji, Rumunii, Szwecji, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Norwegii, Czechach, Wietnamie a także na Filipinach i na Islandii.

Producentem polskiej wersji programu jest FremantleMedia Polska.
Pierwszy odcinek „Czystej Chaty” na antenie Czwórki zobaczymy już 30 października.

PROWADZĄCE

BARBARA DANEK wie jak rozmawiać z ludźmi i wyciągnąć od nich najbardziej skrywane tajemnice. Jej bystremu oku nic nie umknie. Jest elegancką kobietą, która zauważy nawet najmniejszy ślad brudu w odległym kąciku. Zawsze znajdzie prosty sposób, w jaki można coś wyczyścić, i to stosując tak prozaiczne rzeczy jak cytryna czy soda oczyszczona. 50-letnia Barbara Danek urodziła się i wychowała w Policach koło Szczecina. Mając 20 lat znalazła się w Karpaczu, w którym mieszkała przez kolejne 30 lat. Przez 16 lat prowadziła tam butik, a potem restaurację. Po rozstaniu się ze swoim partnerem życiowym w marcu 2011 roku przeniosła się do Wrocławia. Jest patriotką więc prowadzi w Galerii Renoma we Wrocławiu “Wyspę Szczęścia – Polski Folk” z pamiątkami z Polski i z Wrocławia. Ma dwójkę dzieci – syna Marcina i córkę Maksim. Ukończyła Turystykę i Hotelarstwo na Uniwersytecie Wrocławskim.

SYLWIA KOCZWARA, młoda, szczupła, elegancka i bardzo stanowcza poznanianka. Bohaterowie „Czystej Chaty” nawet nie śmią jej się sprzeciwić - bez oporu biorą do ręki ścierki, szczotki i szorują swoje mieszkania do czysta. Sylwia wie, jak poradzić sobie z każdym niemiłym problemem, na jaki natrafia w domach, które dopiero muszą zapracować na zaszczytne miano Czystej Chaty. Urodzona w Poznaniu 36-letnia Sylwia jest z wykształcenia rehabilitantką. Skończyła AWF w Poznaniu. Dwa lata temu rozwiodła się z mężem. Sama wychowuje trójkę dzieci – 10-letnią Marysię, 7-letnią Zosię i 5-letniego Franka. By utrzymać siebie i swoje dzieci imała się różnych zajęć, również sprzątania.

Źródło: Czysta Chata, Materiały Prasowe